Zgłoszenia

Zgłoszenia na zlot IC 2018 zakończone!

———————————————————————————————————————————————————————————————————

Zapraszamy na 51. zlot INTERCAMP!Motto zlotu – It is a „change” reaction.

Zmień z nami świat na lepsze! Poznaj nowych przyjaciół!

Intercamp_logo_kleur_100[1]

 

Podstawowe informacje:

 • Termin: 18-21 maja 2018r.
 • Miejsce:Sint-Truiden, Belgia. Teren zlotu to byłe lotnisko wojskowe położone na południe od Sint-Truiden.
 • Organizator:Federacja Organizacji Skautowych w Belgii.
 • Koszt: 145 zł/osoba (w tym wpisowe na zlot, wyprawka, koszty organizacyjne polskiego kontyngentu). W przypadku wpłaty w drugim terminie – 170 zł/osoba.
 • Uczestnicy: patrole harcerek i harcerzy w wieku 11 – 17 lat, maksymalnie 20-osobowe wliczając w to opiekuna/opiekunów. Jeśli patrol liczy więcej niż 15 dzieci to można zabrać 1-3 opiekunów. Jeśli dzieci jest mniej, to maksymalnie dwóch. Minimalna ilość osób w patrolu to 5 uczestników i 1 opiekun.
 • Liczebność polskiego kontyngentu: 500 uczestników, 35 IST.
 • Dojazd, wyżywienie oraz ubezpiecznie we własnym zakresie, na miejscu bezpłatny parking dla autobusów (wyżywienie oraz nocleg dla kierowców patrole organizują we własnym zakresie).

ic18

 

Jak się zgłosić?

 • Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
 • Prześlij pozytywną opinię pełnomocnika chorągwi ds. zagranicznychlub w przypadku jego braku komendanta lub członka komendy chorągwi.
 • Prześlij potwierdzenie opłaconych składekczłonkowskich za min. 3 kwartały roku 2017 oraz zgodę właściwego komendanta hufca. Dokumenty te należy przesyłać na adres intercamp@zhp.pl.
 • Wykonaj zadanie przedzlotowe oraz prześlij meldunek. Zadanie: wraz z patrolem przeprowadź działanie zainspirowane mottem tegorocznego zlotu – IT IS A CHANGE REACTION. Działanie, którego efektem będzie pozytywna zmiana w Waszym środowisku. Działanie można przeprowadzić w dowolnej formie. Zajrzyj do FAQ – znajdziesz tam również trochę podpowiedzi. Meldunek z wykonania zadania należy przesłać do dnia 10 grudnia na adres intercamp@zhp.pl. Wskazówki do zadania są umieszczone dalej.

 Kto może być opiekunem?

 • Osoba, która ukończy 18 lat przed rozpoczęciem zlotu,
 • ma min. otwartą próbę przewodnikowską,
 • potrafi swobodnie porozumieć się po angielsku,
 • oraz posiada pełny wpis do ewidencji ZHP.

 

imdaTERMINARZ:

-24 października 2017r.- początek przyjmowania zgłoszeń.

-10 grudnia 2017r. - zakończenie zgłoszeń oraz nadsyłania dokumentów i meldunków.

-17 grudnia 2017r. – wyniki kwalifikacji patroli.

-10 stycznia 2018r. – termin wpłaty wpisowego w niższej kwocie.

-10 lutego 2018r. – termin wpłaty wpisowego w wyższej kwocie   (dla spóźnialskich).

 

Kryterium kwalifikacji:

Pierwszym kryterium jest spełnienie wymogów formalnych w określonym terminie (formularz, składki, opinie). Drugim krokiem jest wykonanie zadania przedzlotowego. Patrole, które nie spełnią wymogów formalnych nie przechodzą do drugiego etapu kwalifikacji czyli oceny zadania przedzlotowego. Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Nie ma też znaczenia czy meldunek z zadania przedzlotowego nadsyłacie razem ze zgłoszeniem czy potem, ważne aby wszystko dotarło do nas do 10 grudnia 2017r. do godz. 24:00.

IC 17 z zlotu ptaka

Łącznie za zadanie można otrzymać 30 punktów. Nie ma minimum punktów, które gwarantuje zakwalifikowanie na zlot. Lista patroli zostanie ułożona na podstawie uzyskanej punktacji, a następnie wszystkie patrole które zmieszczą się w limicie naszego kontyngentu zostaną zakwalifikowane.

Zadanie przedzlotowe – za co można uzyskać punkty?

Plan – 0-6 pkt

Atrakcyjność formy  – 0-4 pkt

Zasięg działania – 0-4 pkt

Stopnie i sprawności – 0-4 pkt

Zdjęcia/filmik – 0-2 pkt

Przebieg akcji– 0-6 pkt

Informacja o Waszej akcji w mediach: 0-2 pkt

Forma wysłania raportu – 0-2 pkt

Wskazówki do poszczególnych kryteriów oceny:

Plan – 0-6pkt

Pod hasłem „plan” kryje się oczywiście plan waszego pomysłu, którego forma zależy od formy Waszej akcji np. w przypadku zbiórki będzie to konspekt. Pamiętajcie o dobrym opisaniu Waszego pomysłu, nie zapomnijcie o celach!

Atrakcyjność formy  – 0-4 pkt

Poszukajcie ciekawej formy realizacji zadania dopasowanej do grupy wiekowej harcerzy w patrolu.

Zasięg działania – 0-4pkt

W akcję możecie włączyć nie tylko hufiec czy chorągiew, ale także środowisko lokalne, niekoniecznie harcerskie – szkołę, parafię, klub osiedlowy, stowarzyszenie wędkarzy :)

Stopnie i sprawności – 0-4pkt

Czy w trakcie realizacji zadania zdobyliście nową sprawność? Czy stworzyliście harcerzom okazję do zrealizowania wymagań na stopnie? A może sami zrealizowaliście zadania ze swojej próby na stopień? Pochwalcie się!

Zdjęcia/filmik– 0-2pkt

Koniecznie pamiętajcie o robieniu zdjęć i dołączeniu ich do meldunku wraz z krótkim opisem (wystarczy jedno zdanie, co się dzieje na danym zdjęciu), jednak nie wysyłajcie ich więcej niż 10. Zamiast zdjęć można nagrać krótki filmik (do 5min).

Informacja o Waszej akcji w mediach: 0-2pkt

Postarajcie się, aby o Waszych działaniach dowiedzieli się inni. Nie liczy się tutaj, że umieścicie relację z wykonanego zadania na stronie internetowej drużyny, ale to czy będzie można o Was przeczytać w lokalnej gazecie albo np. na portalu internetowym miasta/gminy.

Przebieg akcji – 0-6pkt

Starajcie się, aby meldunek z zadania był konkretny i zawierał dużo informacji typu gdzie, co, kto, kiedy, dlaczego, czy zrealizowaliście założone cele, co Wam wyszło, co nie wyszło, co byście poprawili, itd. a nie ograniczał się do zdania „Było fajnie”.

Forma wysłania raportu – 0-2pkt

Jeśli wasz meldunek zawiera wiele elementów, to wyślijcie go nam w postaci pliku „.rar” lub udostępnijcie w takiej formie, abyśmy nie musieli ściągąć z poczty lub też dysku kilkunastu plików. Jeśli decydujecie się dołączyć filmik, to nie może być on dłuższy niż 5 minut. Wszystkie elementy waszego raportu podpiszcie nazwą waszego patrolu

zdjecie

Przy realizacji zadania możecie jak najbardziej korzystać z pomocy i zaangażowania Waszych przyjaciół i Waszego środowiska. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie zadania lub ogólnie coś jest nie jasne, to śmiało piszcie na adres intercamp@zhp.pl. Pomożemy!

P.S. Zapoznajcie się również ze zlotowym FAQ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *