Zgłoszenia

Zgłoszenia patroli na 50 Jubileuszowy Zlot INTERCAMP zakończone!

Skautowa przygoda na wyciągnięcie ręki dla Ciebie i Twojej drużyny! 3 tysiące skautów z kilkunastu krajów i moc wrażeń! INTERCAMP! Sprawi, że serce będzie Ci bić szybciej!

intercamp2017

 

Podstawowe informacje:

 • Termin: 2 – 5 czerwca 2017r.
 • Miejsce: Warendorf, Niemcy
 • Organizator: Komitet InterCamp
 • Koszt: 145zł/osoba (w tym wpisowe na zlot, wyprawka, koszty organizacyjne polskiego kontyngentu). W przypadku wpłaty w drugim terminie – 170zł/osoba.
 • Uczestnicy: patrole harcerek i harcerzy w wieku 11 – 17 lat; min. 5 uczestników plus opiekun, maksymalnie 20-osobowe wliczając w to opiekuna/opiekunów. Jeśli patrol liczy więcej niż 15 dzieci to można zabrać 1-3 opiekunów. Jeśli dzieci jest mniej, to maksymalnie dwóch.
 • Liczebność polskiego kontyngentu: zostanie ustalona podczas spotkania Komitetu IC w listopadzie. Może potem ulec zmienie w zależności od zgłoszeń skautów z innych krajów.
 • Dojazd, wyżywienie oraz ubezpiecznie we własnym zakresie, na miejscu parking dla autobusów (wyżywienie oraz nocleg dla kierowców patrole organizują we własnym zakresie).

mapka

Wymagania wobec patroli:

 • Wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
 • Przesłanie pozytywnej opinii pełnomocnika chorągwi ds. zagranicznychlub w przypadku jego braku komendanta lub członka komendy chorągwi.
 • Przesłanie potwierdzenia opłaconych składekczłonkowskich za min. 3 kwartały roku 2016 oraz zgody właściwego komendanta hufca. Dokumenty te należy przesyłać na adres intercamp@zhp.pl.
 • Wykonanie zadania przedzlotowego: wraz z patrolem przeprowadzić działanie promujące współpracę zagraniczną (ogólnie lub wybraną jej formę lub formy) lub też wiedzę na temat skautingu (np. wybranej organizacji skautowej, ale nie na temat BiPi czy symboliki lilijki skautowej). Działanie można przeprowadzić w dowolnej formie. Meldunek z wykonania zadania należy przesłać do dnia 18 grudnia na adres intercamp@zhp.pl. Wskazówki do zadania są umieszczone dalej.

Wymagania wobec opiekunów:

 • ukończone 18 lat przed rozpoczęciem zlotu,
 • otwarta próba przewodnikowska,
 • komunikatywna znajomość angielskiego (uwaga! To będzie weryfikowane.),
 • pełny wpis do ewidencji ZHP.

 

Terminarz rekrutacji:ic-4

 • Początek przyjmowania zgłoszeń: 17 października 2016r.
 • Zakończenie zgłoszeń (formularz, opinie, składki, zadanie): 18 grudnia 2016r.
 • Nie później niż do końca grudnia każdy patrolowy otrzyma informację o tym, czy jego patrol się zakwalifikował.

 

 

Kryterium kwalifikacji:

Pierwszym kryterium jest spełnienie wymogów formalnych w określonym terminie (formularz, składki, opinie). Drugim krokiem jest wykonanie zadania przedzlotowego. Oprócz punktów za wykonanie zadania przedzlotowego, patrol może otrzymać dodatkowe punkty (maks 3pkt) za współpracę ze skautami, którzy również biorą udział w InterCampie. Chodzi tutaj o środowiska, które podczas wcześniejszych zlotów nawiązały współpracę skautową i prowadzą wspólne działania w pracy śródrocznej drużyny/szczepu/hufca z tymi skautami. Współpracę tą należy udokumentować.

Patrole, które nie spełnią wymogów formalnych nie przechodzą do drugiego etapu kwalifikacji czyli oceny zadania przedzlotowego oraz przyznania (lub też nie) dodatkowych punktów za współpracę skautową. Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Nie ma też znaczenia czy zadanie przedzlotowe nadsyłacie razem ze zgłoszeniem czy potem, ważne aby wszystko dotarło do nas do 18 grudnia 2016r. do godz. 24:00.

Łącznie można otrzymać 25 pkt w tym 22 za wykonanie zadania. Nie ma minimum punktów, któte gwarantuje zakwalifikowanie na zlot. Lista patroli zostanie ułożona na podstawie uzyskanej punktacji, a następnie wszystkie patrole które zmieszczą się w limicie naszego kontyngentu zostaną zakwalifikowane.

 

Terminarz wpłat:ic-3

– do 31 stycznia 2017 r. – pierwszy termin wpłat (145zł/osoba)

       LUB

– do 28 lutego 2017 r. – drugi termin wpłat (170zł/osoba)

Uwaga! Wpłacamy wpisowe dopiero po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na zlot. Wpisowe wpłacamy w całości, nie w ratach czyli patrol wpłaca wpisowe jednorazowo za wszystkich członków patroli i patrolowych.

ic-1

 

Zadanie przedzlotowe – za co można uzyskać punkty?

 •  Plan – 0-4pkt
 • Cele i zamierzenia działania – 0-2pkt
 • Atrakcyjność formy  – 0-2 pkt
 • Zasięg działania – 0-3pkt
 • Zaangażowanie patrolu – 0-3pkt
 • Zdjęcia/filmik – 0-2pkt
 • Przebieg akcji– 0-4pkt
 • Forma wysłania raportu – 0-2pkt

Wskazówki do poszczególnych kryteriów oceny:

Plan – 0-4pkt

Pod hasłem „plan” kryje się oczywiście plan waszego pomysłu, którego forma zależy od waszej akcji np. w przypadku zbiórki będzie to konspekt.

Cele i zamierzenia działania – 0-2pkt

Ważne, aby wasze działanie nie tylko promowało współpracę skautową, ale też realizowało inne cele pożyteczne dla waszego środowiska np. zdobycie sprawności.

Atrakcyjność formy  – 0-2 pkt

Zrobienie plakatu może nie zajmie dużo czasu, ale na pewno nie będzie tak samo ciekawe jak fajna zbiórka czy gra terenowa.

Zasięg działania – 0-3pkt

Sięgajcie poza horyzont. Zaproście zaprzyjaźnioną drużynę, a może wymyślicie coś dla całego hufca?

Zaangażowanie patrolu – 0-3pkt

Im więcej osób z patrolu weźmie aktywny  udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu waszej akcji, tym lepiej.

Zdjęcia/filmik– 0-2pkt

Koniecznie pamiętajcie o robieniu zdjęć i dołączeniu ich do meldunku wraz z krótkim opisem (wystarczy jedno zdanie co się dzieje na danym zdjęciu), jednak nie wysyłajcie ich więcej niż 10. Zamiast zdjęć można nagrać krótki filmik (do 5min).

Przebieg akcji – 0-4pkt

Starajcie się, aby meldunek z zadania był konkretny i zawierał dużo informacji typu gdzie, co, kto, kiedy, dlaczego, czy zrealizowaliście założone cele itd. a nie ograniczał się do zdania „Było fajnie”.

Forma wysłania raportu – 0-2pkt

Jeśli wasz meldunek zawiera wiele elementów, to wyślijcie go nam w postaci pliku „.rar” lub udostępnijcie w takiej formie, abyśmy nie musieli ściągąć z poczty lub też dysku kilkunastu plików. Jeśli decydujecie się dołączyć filmik, to nie może być on dłuższy niż 5 minut. Wszystkie elementy waszego raportu podpiszcie nazwą waszego patrolu.

ic-2

Jeśli potrzebujecie ispiracji lub pomocy możecie zwrócić się do pełnomocników ds. zagranicznych w waszych chorągwiach, lub też do innych osób interesujących się współpracą zagraniczną.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie zadania lub ogólnie coś jest nie jasne, to śmiało piszcie na adres intercamp@zhp.pl. Pomożemy!

PS. Zapoznajcie się również z ze zlotowym FAQ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *