IST – ZGŁOSZENIA

Zapraszamy na 51. zlot INTERCAMP!Motto zlotu – It is a „change” reaction.

Zmień z nami świat na lepsze! Poznaj nowych przyjaciół!

Intercamp_logo_kleur_100[1]

Podstawowe informacje:

• Termin: 18-21 maja 2018r.
  • Miejsce: Sint-Truiden, Belgia. Teren zlotu to byłe lotnisko wojskowe położone na południe od Sint-Truiden.
  • Organizator: Federacja Organizacji Skautowych w Belgii.
  • Koszt: 145zł/osoba (w tym wpisowe na zlot, wyprawka, koszty organizacyjne polskiego kontyngentu. Organizator zapewnia także wyżywienie). W przypadku wpłaty w drugim terminie – 170zł/osoba.
  • Dojazd oraz ubezpieczenie: we własnym zakresie.
  • IST: skauci i skautki powyżej 18 roku życia, wymagana znajomość języka angielskiego minimum w stopniu komunikatywnym. Liczba miejsc ograniczona.
  • Liczebność polskiego kontyngentu: 500 uczestników, 35 IST.

ic18

Chcesz jechać jako IST? 3 razy na TAK? Możesz dołączyć do naszej ekipy!

• Potrafię porozumieć się po angielsku.
  • Mam ukończone 18 lat lub będę już pełnoletni najpóźniej w dniu 18 maja 2018r.
  • Posiadam pełny wpis do ewidencji ZHP i zapłaciłem składki.

Jak się zgłosić?

• Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
  • Prześlij pozytywną opinię pełnomocnika chorągwi ds. zagranicznychlub w przypadku jego braku komendanta lub członka komendy chorągwi.
  • Prześlij potwierdzenie opłaconych składek członkowskich za min. 3 kwartały roku 2017 oraz zgodę właściwego komendanta hufca. Dokumenty te należy przesyłać na adres intercamp@zhp.pl.
  • Wykonaj zadanie przedzlotowe oraz prześlij meldunek. Zadanie: zainspiruj się mottem tegorocznego zlotu i zmień coś na lepsze – IT IS A CHANGE REACTION. Twoje działanie może mieć dowolną formę. Może dotyczyć bezpośrednio Ciebie np.nauczysz się nowej umiejętności albo schudniesz 5 kilo, może być początkiem zmiany w Twoim środowisku, może być zmianą w Twojej rodzinie… Wybierz sam, co jest dla Ciebie ważne. Opisz swoje działanie i prześlij nam meldunek do 10 grudnia na adres intercamp@zhp.pl. Możesz również dopisać dlaczego chcesz wziąć udział w IC.

imda

TERMINARZ:

-24 października 2017r.- początek przyjmowania zgłoszeń.

-10 grudnia 2017r. - zakończenie zgłoszeń oraz nadsyłania dokumentów i meldunków.

-17 grudnia 2017r. – wyniki kwalifikacji patroli.

-10 stycznia 2018r. – termin wpłaty wpisowego w niższej kwocie.

-10 lutego 2018r. – termin wpłaty wpisowego w wyższej kwocie   (dla spóźnialskich).

Kryterium kwalifikacji:

Pierwszym kryterium jest spełnienie wymogów formalnych w określonym terminie (formularz, składki, opinie). Drugim krokiem jest wykonanie zadania przedzlotowego. Nie liczy się kolejność zgłoszeń.

IST czyli International Service Team to zespół, którzy organizuje InterCamp. Aby do niego dołączyć trzeba spełnić pewne warunki wymienione wyżej. IST wykonuje różne służby, o czym więcej możesz poczytać poniżej. Oprócz tego, oczywiście każdy ma czas wolny, który może spędzić wedle własnego uznania.

przyczepa ist

Jakie zadania czekają na IST? Jako członek IST masz szansę trafić do jednego z następujących zespołów: program, security, subcamp.zdjecie1

Program – program odbywa się na terenie zlotu, a także poza nim w formie wędrówki. Na terenie zlotu będą znajdować się różne punkty programowe oraz Plaza również z tematycznymi aktywnościami. Podczas programu zwykle  pracuje się w zespołach 2-3 osobowych, przeważnie ze skautami innej narodowości. Przed zajęciami czasami trzeba rozłożyć swój punkt programowy. Na miejscu otrzymujemy info jak będzie wygladała część programu, którą prowadzimy. Niezbędna oczywiście znajomość języka angielskiego, na tyle dobra by swobodnie umieć wytłumaczyć zasady zadania uczestnikom.

sec

Security – podzielone jest  zwykle na 3 zespoły, które pracują na zmianę. Służbę zaczynają od czwartku w nocy/piątku rano. Najbardziej pracowitym dniem jest piątek, kiedy to uczestnicy przyjeżdżają na zlot. Do zadań security należy m.in. pilnowanie bram wjazdowych, patrolowanie terenu i ogólne pilnowanie porządku. Twój angielski nie musi być super, wystarczy że znasz podstawy.

zdjecie2

Subcamp – opiekujesz się patrolami w czasie pobytu na zlocie, przekazujesz im info odnośnie programu, spraw organizacyjnych itp. Służysz im swoją pomocą. Pracujesz zwykle w zespole 3-osobowym. Angielskim musisz posługiwać się swobodnie. Jeśli jedziesz po raz pierwszy na zlot to raczej tu nie trafisz. Preferowane są osoby, które mają już doświadczenie jako IST.

Oprócz tych 3 wyżej wymienionych można też trafić do Scouters Clubu lub jakiejś dodatkowej służby stworzonej na potrzeby konkretnego zlotu. W tym roku poszukiwane są również osoby, który chciałby pracować w kuchni zlotowej przygotwywującej posiłki dla IST.  Po zakwalifikowaniu na zlot będziesz mógł wybrać służbę, która najbardziej Cię interesuje. Musisz jednak pamiętać, że nie ma 100% gwarancji, że zostaniesz do niej przydzielony, niemniej organizatorzy dołożą wszelkich starań by tak się stało. Informację o tym, jakie zadanie będziesz wykonywał otrzymasz około miesiąc przed zlotem.

19620187_1546573598743406_6152346508223341406_o

Niezdecydowany? Masz pytania? Albo chcesz po prostu napisać maila to napisz do nas: intercamp@zhp.pl.

P.S. Zapoznajcie się również ze zlotowym FAQ.