IST – ZGŁOSZENIA

Zapraszamy na 50 Jubileuszowy Zlot INTERCAMP! Skautowa przygoda na wyciągnięcie ręki! Czas na odważnę decyzję! Pojedź z nami!

intercamp2017

Podstawowe informacje:

• Termin: 2 – 5 czerwca 2017 r.
  • Miejsce: Warendorf, Niemcy
  • Organizator: Komitet InterCamp
  • Koszt: 145zł/osoba (w tym wpisowe na zlot, wyżywienie w trakcie trwania zlotu, wyprawka, koszulka IST, koszty organizacyjne polskiego kontyngentu). W przypadku wpłaty w drugim terminie wpisowe wynosi 170zł/osoba.
  • Dojazd oraz ubezpieczenie: we własnym zakresie.
  • IST: skauci i skautki powyżej 18 roku życia, IST zobowiązane jest do stawienia się w czwartek 1 czerwca na terenie zlotu, wymagana znajomość języka angielskiego minimum w stopniu komunikatywnym. Liczba miejsc ograniczona.
  • Liczebność polskiego kontyngentu: zostanie ustalona podczas spotkania Komitetu IC w listopadzie. Może potem ulec zmienie w zależności od zgłoszeń skautów z innych krajów.

mapka

Wymagania jako IST:

• Wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
  • Przesłanie pozytywnej opinii pełnomocnika chorągwi ds. zagranicznychlub w przypadku jego braku komendanta lub członka komendy chorągwi.
  • Przesłanie potwierdzenia opłaconych składekczłonkowskich za min. 3 kwartały roku 2016 oraz zgody właściwego komendanta hufca. Wyżej wymienione dokumenty należy przesłać na adres intercamp@zhp.pl.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.
  • Ukończone 18 lat przed rozpoczęciem zlotu.
  • Pełny wpis do ewidencji ZHP.

ic-4

Terminarz wpłat:

– do 31 stycznia 2017r.– pierwszy termin wpłat (145zł/osoba)

LUB

– do 28 lutego 2017 r. – drugi termin wpłat (170zł/osoba)

Uwaga! Wpłacamy wpisowe dopiero po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na zlot.

dsc_7411

Jakie zadania czekają na IST? Jako członek IST czyli służb zlotowych masz szansę trafić do jednego z następujących zespołów: program, security, subcamp.

Program – na plazie – zwykle pracuje się w zespołach 2-3 osobowych, przeważnie ze skautami innej narodowości. Przed zajęciami czasami trzeba rozłożyć swój punkt programowy. Na miejscu otrzymujemy info jak będzie wygladała część programu, którą prowadzimy. Niezbędna oczywiście znajomość języka angielskiego, na tyle dobra by swobodnie umieć wytłumaczyć zasady zadania uczestnikom. Program na plazie odbywa się w sobotę i niedzielę z przerwą na lunch. Wieczory są wolne. Do programu należy również hike – wędrówka z punktami zadaniowymi. Jeśli zostaniemy przydzieleniu do hike’u to stoimy właśnie na takim punkcie zadaniowym i prowadzimy zadanie dla patroli, które dotrą na nasz punkt.

ic-6Security – podzielone jest  zwykle na 3 zespoły, które pracują na zmianę. Służbę zaczynają od czwartku w nocy/piątku rano. Najbardziej pracowitym dniem jest piątek, kiedy to uczestnicy przyjeżdżają na zlot. Do zadań security należy m.in. pilnowanie bram wjazdowych, patrolowanie terenu i ogólne pilnowanie porządku. Twój angielski nie musi być super, wystarczy że znasz podstawy.

Subcamp – opiekujesz się patrolami w czasie pic-7obytu na zlocie, przekazujesz im info odnośnie programu, spraw organizacyjnych itp. Służysz im swoją pomocą. Pracujesz zwykle w zespole 3-osobowym. Angielskim musisz posługiwać się swobodnie. Jeśli jedziesz po raz pierwszy na zlot to raczej tu nie trafisz. Preferowane są osoby, które mają już doświadczenie jako IST.

Po zakwalifikowaniu na zlot będziesz mógł wybrać służbę, która najbardziej Cię interesuje. Musisz jednak pamiętać, że nie ma 100% gwarancji, że zostaniesz do niej przydzielony, niemniej organizatorzy dołożą wszelkich starań by tak się stało. Informację o tym, jakie zadanie będziesz wykonywał otrzymasz około miesiąc przed zlotem.

Niezdecydowany? Masz pytania? Albo chcesz po prostu napisać maila to napisz do nas: intercamp@zhp.pl

czas-spelnic-marzenie