Regulamin zlotu

Regulamin 50. Zlotu InterCamp w dniach 2-5 czerwca 2017r. :

1. Palenie ognisk jest zabronione. Gotować można na kuchenkach gazowych. Można również korzystać z grilla.

2. Każda grupa będzie miała wyznaczony plac do rozbicia namiotów. Organizatorzy proszą patrole o zachowanie racjonalnych proporcji pomiędzy ilością osób a ilością namiotów.

camprules

3. Używanie w namiotach świeczek oraz lamp z płynnym paliwem w jest zabronione.

4. Ostrza noży muszą być krótsze niż 12cm. Wszelkie rodzaje broni oraz inne środki używane do obrony np. gaz pieprzowy, paralizatory etc. oraz materiały pirotechniczne są zabronione na terenie zlotu.

5. Na terenie zlotu nie można kopać dołów, dołków i tym podobnych oraz niszczyć trawy.

6. Alkohol można zakupić i spożywać wyłącznie na terenie Scouters Club. Własny alkohol oraz narkotyki są zabronione. W razie podejrzenia o posiadanie narkotyków zostanie wezwana policja. Do Scouters Club mają wstęp tylko osoby pełnoletnie. Członków ZHP obowiązuje przedstrzeganie Prawa Harcerskiego.

7. W czasie zlotu na terenie subcampów obowiązuje cisza nocna od godz. 23:00 do 6:30.

8. Swapping czyli wymienianie się plakietkami/chustami może się odbywać na zasadzie dziecko z dzieckiem, dorosły z dorosłym.

9. Posiadanie zwierząt na tereniu zlotu jest zabronione.

10. Poruszanie się pojazdem na terenie zlotu z wyjątkiem sytuacji wyjątkowych oraz aut ze specjalnym pozwoleniem jest zabronione. Wszystkie pojazdy muszą być zaparkowane w wyznaczonym miejscu.

11. Palenie papierosów na terenie zlotu jest zabronine z wyjątkiem wynaczonych do tego miejsc.

12. Opiekunowaie odpowiedzialni są za bezpieczeństwo ich grup. Każdy patrol oraz IST zobowiązani są do wykupienia ubezpieczenia na czas trwania zlotu. Opiekun zobowiązany jest do zapoznania członków swojego patrolu z powyższym regulaminem oraz do pilnowania, aby ten regulamin był przestrzegany.

13. Każdy uczestnik otrzyma bransoletkę podczas rejestracji, którą jest zobowiązany nosić w trakcie zlotu oraz do okazania jej jeśli zostanie o to poproszony np. przez security.

14. Uczestnicy zobowiązani są do wykonywania wszsytkich poleceń  wydawanych przez czlonków security, obsługi subcampów, organizatorów.

15. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy zabrane przez uczestników na zlot.

16. Zabawa oraz niszczenie rur z wodą i innych instalacji jest zabronione.

17. Złamanie powyższych zasad może być przyczyną wykluczenia uczestnika ze zlotu (bez zwrotu wpisowego).

18. Oficjalnym językiem zlotu jest język angielski.

19. Powyższe zasady obowiązują również IST.

POZOSTAŁE ZASADY:

1. Śmieci należy wrzucać do plastikowych worków, a następnie do odpowiednich kontenerów na śmieci. Należy oszczędzać wodę oraz utrzymywać miejsca ogólnie dostępne w czystości (umywalki, toalety).

2. Uczestnicy powinni się starać przychodzić punktualnie na zajęcia.

3. Patrole nie będą miały dostępu do elektryczności, ale na terenie zlotu będzie umieszczony punkt ładowania komórek dostępny dla uczestników.

4. Przed godziną 12:00 w piątek 2 czerwca oraz po godz. 15:00 w poniedziałek 5 czerwca (czyli przed rozpoczęciem i po zakończeniu zlotu) uczestnicy przebywają na terenie zlotu na własną odpowiedzialność.

5. Opiekunowie zobowiązani są do udziału w spotkaniach/odprawach dla liderów na subcampach.

6. Podczas ceremonii  otwarcia i zamknięcia obowiązuje pełne umundurowanie.

 

lego scouts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *