Program

Motto tegorocznego zlotu to : Its a change reaction”.

Ogólnie program na IC dzielimy na program ON-SITE (punkty programowe) oraz PROGRAM OFF-SITE (wędrówka/hike). W tym roku oprócz wędrówki będzie również służba na rzecz społeczności lokalnej (community service). Zwykle podczas zajęć ON-SITE uczestnicy podzieleni są na międzynarodowe patrole, a w wędrówce biorą udział ze swoją ekipą. Jest jeszcze PLAZA czyli można powiedzieć centrum zlotu, gdzie znajdują się różne stoiska, np. poczta zlotowa czy też sklepy skautowe. Połowa subcampów wychodzi na wędrówkę w sobotę. W tym czasie pozostali uczestnicy biorą udział w programie on-site, a w niedzielę zmiana. Ci co byli na wędrówce zostają na terenie zlotu. Po południu w sobotę jest festiwal jedzenia. Oprócz tego są dwie ceremonie: otwarcia (sobota rano), zamknięcia (poniedziałek rano).

Więcej szczegółów umieścimy po otrzymaniu informacji od organizatorów.

PLAKIETKI: Przeważnie na zlotach IC za udział w różnych zajęciach uczestnicy otrzymują pieczątki/naklejki za udział w zajęciach. Za zdobycie określonej ich liczby, będzie można zdobyć dodatkową plakietkę. Oprócz tego każdy, również IST, otrzyma na zakończenie zlotu pamiątkową plakietkę.

PLAZA: Jak zwykle na plazie będzie można odwiedzić muzeum IC, wysłać kartkę, zrobić zakupy w sklepach skautowych, zrobić nadruk na koszulce (jeden nadruk za darmo dla każdego, za dodatkowy płaciło się zwykle 1 euro). W tym roku będą również punkty programowe przygotowane przez poszczególne kontyngenty.

CEREMONIE: Podczas ceremoni obowiązuje pełne umundurowanie. Zabieramy też flagi Polski, aby wszędzie było biało-czerwono! Ceremonie odbywają się pod sceną. Czekamy na swoich subcampach na sygnał i dopiero wtedy udajemy się pod scenę.

FESTIWAL JEDZENIA – FOOD FESTIVAL: Odbywa się zwykle w sobotę. Jak to wygląda? Patrole przygotowywują różne potrawy (jedna na patrol). W wyznaczonym miejscu ustawiają swoje stoisko. Uczestnicy zlotu chodzą sobie od stoiska do stoiska i próbują potraw z różnych krajów. Czyli należy sobie wymyślić co by się chciało przygotować i zabrać niezbędne składniki. Należy naszykować w miarę dużą porcję, aby jak najwięcej osób mogło spróbować. Więcej informacji jak należy się przygotować do festiwalu otrzymacie w niedługim czasie przed zlotem.

O zlocie na stronie organiztorów – https://www.intercamp.info/upcoming/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *