Co to jest InterCamp?

inter

InterCamp w Czechach – 13 – 16 maja 2016 r.

InterCamp to zlot skautów organizowany od 1967r. Pierwszy zlot odbył się  w Holandii, w miejscowości Welleroi. W zlocie zwykle bierze udział od 2000 do 3000 skautów. Na początku byli to skauci  z Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Niemiec, Czech. Obecnie również skauci ze Szwajcarii i Polski. Zlot trwa od piątku do poniedziałku, zawsze w weekend, kiedy są Zielone Świątki. Każdego roku inny kraj odpowiedzialny jest za jego organizację. W tym roku odbywa się w miejscowości Jaromer w Czechach. Głównym organizatorem jest czeska organizacja skautowa – Junák. Termin zlotu to 13 – 16 maja 2016 r., a temat to „Be a hero!”.

intercamp2010

Harcerze z Polski biorą udział w tym zlocie od 2007, a po raz pierwszy polska flaga została wciągnięta na maszt w 2009 podczas zlotu w Holandii, wtedy też ZHP zostało oficjalnym członkiem komitetu InterCamp, w którym jest reprezentowane przez hm. Agnieszkę Pospiszyl.

Oficjalne logo InterCampu:

IC logo

Na każdym zlocie uczestnicy mogą zdobyć plakietkę zlotu oraz Friendship Award (odznaka przyjaźni) lub inny rodzaj plakietki (np. w 2011 była to plakietka Played the games), biorąc udział w zajęciach oraz poznając skautów z innych krajów. Przykładowe plakietki z poprzednich lat:

                           intercamp2012        ic_10       plakietka-20111

————————————————————————————
IC 2010

One thought on “Co to jest InterCamp?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *