50 IC za nami!

Wróciliśmy! To był niesamowity zlot! Prawie 3,5 tyś skautów z 11 krajów (Holandia, Belgia, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Czechy, Słowacja, USA, Wielka Brytania, Ukraina i oczywiście Polska). ZHP reprezentowało 40 patroli oraz ponad 40 osób IST (Intercamp Service Team, obsługa zlotu) z następujących Chorągwi: Łódzkiej, Białostockiej, Śląskiej, Gdańskiej, Wielkopolskiej, Stołecznej, Ziemi Lubuskiej, Kujawsko-Pomorskiej, Podkarpackiej, Zachodniopomorskiej, Krakowskiej, Dolnośląskiej oraz reprezentacja Polskiej Drużyny Harcerskiej z Monachium.

Co się działo na zlocie? Już od wtorku ekipa kwatermistrzowska rozpoczęła stawianie namiotów programowych itp. Teren zlotu znajdował się w pięknej okolicy. Pogoda nam sprzyjała. W czwartek przyjechały pierwsze patrole, ale zdecydowana większość uczestników dotarła w piątek. W piątek po południu była już czynna Plaza, gdzie stało kilka punktów programowych (np. robienie nadruku na koszulce) a także sklepy skautowe z Holandii, Czech, Polski (składnica harcerska Woda Góry Las), sklepik InterCampowy oraz muzeum i poczta skautowa.

Program w sobotę rozpoczął się od ceremonii otwarcia w pobliskkim parku, podczas której zostały wciągnięcie na maszty flagi krajów uczestniczących w zlocie. Polską flagę wciągali harcerze z 16 DH z Czyżowic, a flagę IC harcerze z patrolu Sezam z Koszalina. Po ceremonii nastąpił podział na międzynarodowe patrole. Na uczestników czekały różnorodne gry oraz foto hike, który polegał na odnalezieniu miejsc uwiecznionych na fotografiach. Po południu czynna była ponownie Plaza, odbyło się także nabożeństwo ekumeniczne. Wieczorem przed sceną nastąpiło podsumowanie rywalizacji patroli. W niedzielę uczestnicy udali się na 15km wędrówkę, na której czekało 5 punktów programowych. Po południu odbył się Food Festival a  wieczorem koncert. Atsmofera na razie była świetna! Wszędzie było słychać gwar rozmów, śmiech radosnych uczestników. Nie zabrakło wymian wymian plakietkami i chustami. W poniedziałek rano odbyła się ceremonia zamknięcia, po której zrobiliśmy wspólne zdjęcie, pożegnaliśmy się i udaliśmy się w drogę powrotną.

Następny IC odbędzie się w Belgii w Sint-Truiden w dniach 18-21 maja 2018r! Zapraszamy!

IC 17 z zlotu ptaka

IC z lotu ptaka (źródło: https://www.facebook.com/schoeneswarendorf/)

Galerie zdjęć:

- Szczep Smoki z Ziemi Wodzisławskiej

- Marcin Wilkos (patrol Reactivation, Rumia)