49. Zlot InterCamp za nami!

2-josefovskauti-002_galerie-980Wróciliśmy! Szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia, przyjaźnie i wspomnienia!
To był 49. Zlot InterCamp, którego hasłem przewodnim było „Be a hero”! Przygotowania do imprezy zaczęły się wcześnie, bo już w sobotę, prawie tydzień przed IC, stawały pierwsze zlotowe namioty. Powoli zjeżdżąło się na zlot IST, a w czwartek pojawiły się pierwsze patrole. W piątek, 13 maja,  fala skautów zalała teren IC, twierdzę Josefov w Czechach. W sumie na zlot przyjechało prawie 3 tyś. skautów z kilkunastu krajów: Belgii, Francji, Holandii, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Szwajcarii, Włoch, Rumuni, Słowacji i oczywiście z Polski :) Nasz kontyngent liczył 800 osób, w tym 67 osób IST i ponad 700 uczestników skupionych w 60 patrolach. Była to największa jak do tej pory reprezentacja ZHP podczas zlotu IC, w którym bierzemy udział od 2007 roku.

Piątek upłynął pod znakiem rozbijania namiotów, spacerowania po twierdzy, rozmów i pierwszych wymian plakietek i chust :) W sobotę rano odbyła się ceremonia otwarcia, a zaraz po niej ciekawy program. Uczestnicy mogli wziąć udział w programie on-site, który składał się z 12 punktów programowych oraz Plazy, na której były sklepy skautowe, w tym również składnica harcerska Woda Góry Las, poczta, muzea i różne ciekawe warsztaty. Część zlotu wzięła udział w wędrówce poza terenem IC. Po południu odbył się Food Festival, na którym fantastycznie było widać polskie patrole. Wieczorem odbył sie koncert. W niedzielę, uczestnicy który brali udział w programie on- site wzięli udział w wędrówce czyli hike’u, a Ci którzy byli na wędrówce w sobotę, to uczestniczyli tym razem w programie na terenie zlotu. Każdy za udział w zajęciach otrzymywał naklejkę do swojego przewodnika zlotowego i po uzbieraniu odpowiedniej ilości naklejek mógł odebrać specjalną plakietkę – Activity Badge „Be a hero!”. Wieczorem w niedzielę odbył się również koncert, w przerwie którego jedna z polskich ekip z Legnicy, Poczta Harcerska Azymut 95, zaprezentowała przedstawienie – rekonstrukcję. Ta sama ekipa prowadziła również jeden z dwóch punktów pocztowych na Plazie. I tak w gwarze śmiechu i rozmów zlot powoli dążył ku końcowi, by w poniedziałek rano zakończyć się oficjalnie ceremonią zamknięcia.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ autorstwa naszego kontyngentowego fotografa Marcina „Batona” K0niecznego! Dziękuję Batonie za zdjęcia! Czekamy również na Wasze relacje i fotki!

Dziękujemy wszystkim patrolom oraz IST za wspaniałe zaangażowanie, postawę oraz uśmiech na zlocie! Jesteście wspaniali! Następny 50. Zlot InterCamp odbędzie się w Warendorf (Niemcy) w dniach 2-5 czerwca 2017r. Szykujcie się! Będzie <jak zawsze> wyjątkowo!